Memoriál Miroslava Kroufka - dálkové plavání

24.07.2013 21:05

Pro zpestření prázdnin a také jako nominační závod na mistrovství republiky se Lucka Zubalíková poprvé účastnila závodů v dálkovém plavání. Závody se uskutečnily v sobotu 13.7.2013 na Sečské přehradě. Teplota vody klesla na 20,5 stupně. Na start všech závodů se postavilo celkem 167 závodníků z 27 oddílů z celé republiky. Závody byly součástí Českého poháru a také třetím kolem Tour de Open Water Swimming, což zaručovalo účast kvalitních plavců. Plavaly se závody na 1, 3 a 10 km. Lucka se účastnila závodu na 3 km. Po hromadném startu asi 85 závodníků všech věkových kategorií, které startovali na 3 km, se plavci roztrhali na několik skupinek. Lucka si hned na startu našla velmi výhodnou pozici a do závodu vyrazila z první řady. Po odstartování se popasovala se staršími ročníky a u první bójky se držela ve skupince plavců v čele závodu. Postupně se však mírně propadala a starším plavcům již nestačila. Ale i přesto se držela výborně a po polovině prvního kola se "zavěsila" za trojici starších žáků, kde se udržela až do cílové rovinky. Tato skupinka udržovala velmi dobré tempo a po celý zbytek trati velmi dobře spolupracovala. Finišem těsně před cílem doplavala na celkovém krásném 25 místě bez rozdílu kategorií. Výsledným časem 0:53:38,9 vybojovala v kategorii mladších žaček překvapivě první místo a porazila i o rok starší žačky s daleko více zkušenostmi v dálkovém plavání. Její výkon byl velkým překvapením pro všechny zúčastněné. Gratulujeme.

Celkové výsledky: Vysledky_20130713_Sec.xls (166400)