Dálkové plavání a úspěch v Českém poháru 2019 - shrnutí

05.11.2019 13:25

 

Velmi úspěšní jsme letos byli i v dálkovém plavání. Po loňském celkovém 12. místě jsme si před letošní sezonou vytýčili cíl skončit do 7. místa v ČR a v rámci Jihomoravského kraje druzí za Kometou Brno. Celý seriál ČP sestává z 13 závodů, sezóna začala 25. května závodem v Tovačově, kde plavce a jejich kondici prověřila voda o teplotě 16,2°C! Seriál se uzavřel posledním závodem 8. září v Mělicích. Nakonec náš tým obsadil vynikající 4. místo za pražskými kluby Bohemians (tým sdružující nejúspěšnější reprezentanty ČR) a I.PKO a Havířovem. Až za námi se nacházejí takové týmy jako je Kometa Brno, Slávia Plzeň, Slavia Praha a další. Celkově se Poháru účastní 70 klubů.

 

Z individuálních výkonů stojí za zmínku zejména celkové 3. místo Terky Holíkové mezi staršími žákyněmi, Soni Zaviačičové a Kuby Krásného v ml. žácích. Z jednotlivých závodů bych vyzdvihl vítězství v MČR Martina Zajdena v kategorii Masters C na 10km. Celkově náš oddíl reprezentovalo 19 plavců ve všech kategoriích, tedy od mladšího a staršího žactva, kadetů, dorostu až po dospělé. Nasbírali jsme 7242 bodů ve 194 startech, což představuje 1064 odplavaných kilometrů. Kromě výše zmíněných, největšími sběrateli bodů byli: Kuba Slezák, Zdeňka Mífková, Marek Jedlička, Pavel Dvořáček, Monika Hasilová, Anna Dvořáková a Zdeněk Mífek. Pevně věříme, že naši plavci pod vedením trenéra Zdeňka Dvořáka udrží výbornou výkonnost i v následujícím roce, kdy jsme si vytýčili za cíl atakovat 3. místo. Umístění mezi nejlepšími oddíly v ČR je potvrzením dobré dlouhodobé práce klubu, jehož činnost se zintenzivnila po opětovném otevření zrekonstruovaného bazénu v Hodoníně.