Oddíl sportovního plavání Hodonín je od roku 2016 také členem České triatlonové asociace triatlon.cz/

 Našim plavcům chceme dát možnost rozvíjet jejich sportovní schopnosti a potenciál i mimo bazén. Hlavní triatlonová sezóna se odehrává v letních měsících, kdy mají plavci prostor se těchto soutěží zúčastňovat.

Našim cílem je vybudovat tréninkovou skupinu dětí, které se budou pravidelně scházet, trénovat a seznamovat se s tímto sportem. Zúčastňovat se závodů především v našem okolí jako například ve Skalici, na Lučině, v Břeclavi, Němčičkách, Těmicích, Pavlově atd.

Máme také v plánu se aktivně zapojit do projektu triatlonprodeti.cz/

Řada našich plavců se již triatlonových závodů účastní. Ze starších závodníků je to například Tomáš Kasík a Áda Benešová, z mladších Lea Půčková, Oliver Půček, Zdeněk Mífek a Štěpán Mífek. Největší triatlonová hvězda v našem klubu je Juraj Tomša, který boduje v Českém poháru v dlouhém triatlonu.

Z trenérů má s triatlonem osobní zkušenost Miroslav Šivel a Marek Jedlička.

Věříme, že se tento krásný sport dětem zalíbí, a boudou tak mít po skončení plavecké kariéry velkou motivaci se sportem pokračovat.

 

Pokud máte zájem o triatlon v našem klubu, kontaktujte trenéra Marka Jedličku, nebo Zdenku Mífkovou, kteří mají tréninkovou skupinu na starost.