Zimný akvatlon pre všetkých - Myjava

12.03.2016 08:00

V sobotu jsme se zúčastnili velmi dobře obsazených akvatlonových závodů na Slovensku v městě Myjava. Jedná se o přípravný závod triatlonové série, kdy plavecká část probíhá na krytém bazénu a běh je následně startován Gundersenovou metodou v okolí bazénu. Závodů se zúčastnili závodníci z celého Slovenska včetně členů reprezentačního výběru a účastníků Mistrovství Evropy.

 

Náš tým reprezentovali nejmenší naděje Martin Beneš a Filip Jedlička, dále hlavní želízko v ohni Tomáš Kasík a trenéři Marek Jedlička a Pavel Dvořáček (přihlášen byl i autor článku, bohužel díky skluzu v programu, v době kdy byl s nejmenšími nadějemi na běžecké části, proběhla jeho plavecká část, kterou nestihl a tak musel ze závodu odstoupit).

 

Pro triatlonové naděje ročníku 2007 byl vypsán závod pouze na 50m plavání a 250m běh. To se nám zdálo příliš málo a tak jsme kluky přihlásili do kategorie 05-06, kde se plavalo 100m a běželo 500m. Tím jsme sice pohřbili jejich naděje na medailové umístění, ale aspoň si pořádně zasoutěžili. Martin byl po plavecké části časem 1:45 na 8. místě. Během se dokázal posunout na 7. příčku. Filip po ne příliš povedeném plavání již v běhu neměl příliš šancí a obsadil 10. místo.

 

Naši trenéři, kteří závodili v kategorii OPEN (400m plavání, 2km běh) se rozhodně neztratili a ziskem 5. (Marek). a 7. (Pavel) místa velmi dobře reprezentovali náš tým.

 

Tomáš, který závodil v elitní kategorii (1km plavání, 5 km běh) prokázal i přes nemoc velmi dobrou připravenost v plavecké fázi, kdy mezi dorostenci skončil na 3. místě s minimálním odstupem na vedoucí závodníky. Bohužel v běžecké části se projevila prozatímní absence běžeckého tréninku v letošní sezóně a taktéž oslabení po nemoci. První dva kilometry rozběhl velmi dobře a držel si víceméně své postavení. Mezi 3-4 kilometrem ho však postihla krize, kdy ve výsledku propadl na 6. místo. V tomto nám závod ukázali jak na tom momentálně jsme a na jaké části přípravy se musíme zaměřit.

 

Jiří Beneš

 

Kompletní výsledky naleznete:https://www.solarun.sk/vysledky/2016-03-12-akvatlon-myjava/2016-03-12-akvatlon-myjava-vysledky-komplet.pdf

Fotografie jsou v sekci fotogalerie