Velká cena Trutnova 2015

07.10.2015 07:07

O víkendu se Lucka Zubalíková zúčastnila dvoudenních mezinárodních plaveckých závodů v Trutnově, kde nejlepší plavci a plavkyně z ČR měří síly hlavně s polskými plavci.

V sobotu Lucku čekaly tři závody. Začala svou oblíbenou disciplínu 100 VZ. V konkurenci o rok starších plavkyň si s přehledem vyplavala 1.místo a časem 1:01,92 zaplavala jediná druhou výkonnostní třídu ve své kategorii. Další disciplínou byla 100 P, i když jde u Lucky o nejslabší plavecký styl, zabojovala a vyplavala si 7.místo s časem 1:22,20 (za první závodnicí zaostala jen o 5,5 s). Poslední sobotní  disciplínou byla 200 VZ, která se plavala jako OPEN bez rozdílu věku s postupem do finále. Lucka si časem 2:12,26 vyplavala poslední postupové místo v nedělním finále!!!

V neděli se nejprve plavala 200 PZ, kde Lucka opět předvedla své kvality v této disciplíně a získala 1.místo v ročníku 2001-2002 časem 2:31,11 a porazila o 5,81 sekundy druhou o rok starší Kláru Zmrzlou z Vyškova. Další disciplínou bylo finále na 200 VZ. Do finále se probojovalo osm nejlepších z rozplaveb. Lucka zaplavala ještě o něco lepší čas než v sobotu, ale stačilo to "jen" na 8.místo. Je to velký úspěch pro naši plavkyni, protože poměřila ve finále síly s děvčaty o dva, tři, čtyři a dokonce i 10 let staršími. A to, že se v této konkurenci neztratila svědčí o kvalitních časech, které Lucka plave.

Závěrečnou disciplínou byla 100 M, kde Lucka zaplavala čas na hranici svého osobáku 1:12,28 a stačilo to na krásnou bramborovou medaili.

Z Trutnova Lucka odjížděla velmi spokojená s bilancí dvou zlatých medailí, jednoho 4.místa, 7.místa a velmi ceněného 8.místa.

Celkové výsledky: 3215_151003VYS_VCTU.pdf (632340)