Úspěšný víkend Lucie Zubalíkové triumfovaný titulem Mistryně ČR v dálkovém plavání

14.04.2016 18:04

Naše úspěšná plavkyně Lucka Zubalíková měla víkend 9. a 10. dubna velmi nabitý. V sobotu se účastnila kraulového čtyřboje O cenu Brněnského Draka za Lužánkami a v neděli odpoledne plavala mistrovský závod na 5 km v Praze Podolí.

V Brně plavala postupně 200 VZ, 100 VZ, 50 VZ a zakončila to 400 VZ. Lucka v dopoledních závodech na 200 a 100 metrů si zaplavanými časy  vytvořila osobní rekordy a vyhrála bez rozdílu věku. Bodové hodnoty za časy ji průběžně zařadili na první místo ve čtyřboji, s náskokem 104 bodů před o čtyři roky starší Dominiku Dolníčkovou z Komety Brno a o  220 bodů před vrstevnicí čtrnáctiletou Zuzanou Voloveckou z Opavy.

Odpoledne zahajovali všichni sprinterskou padesátkou, Lucka se s ní popasovala velmi dobře a i když to není její „šálek kávy“ neztratila svůj vytvořený náskok. Posledním závodem byla oblíbená distance hladká čtyřstovka. Od prvních metrů nenechala Lucka nikoho na pochybách, že i tento závod chce vyhrát a postupně bazén po bazénu si zvyšovala náskok. Do cíle doplavala s dvacetimetrovým náskokem a časem na hranici osobáku.

V průběhu celého sobotního dne Lucka všem ukázala, že si přijela pro celkové vítězství. Celkovým ziskem 2333 bodů získala plaketu Brněnského Draka.

 

V neděli v Praze Podolí na krásné padesátce, za optimálních podmínek, voda 26,9 C, vzduch 27,4 C se plavalo mistrovství ČR v dálkovém plavání 2016 na 5 000 metrů. Ráno a dopoledne se uskutečnily nejprve rozplavby žen, mužů, starších i mladších dorostenců a dorostenek. Po obědě byla na programu rozplavba mladších žáků, ti plavali 3 000 m a na závěr mistrovství rozplavba starších žáků a žaček. 

Celkem se přihlásilo 8 žáků a 22 žaček ročníku 2002 a 2003, kteří byli rozděleni do 8 drah po 4 plavcích. Start se uskutečnil přesně dle plánu 14.45 hod. Lucka, dle plánu, obracela na první obrátce první a vytvořila si mírný náskok, aby se s ostatními děvčaty na dráze nemusela „tlačit“. Tento náskok žádná s děvčat nezachytil a  postupně si ho  Lucka zvyšovala.  Lucka si nádherně  rozvrhla  síly a každý  kilometr plavala rovnoměrně asi za 12:40 minuty. To ji dalo v cíli nádherný čas 1 hodina, 3 minuty a 48,6 sekundy. Svým čase v porovnání s ostatními plavkyněmi něžného pohlaví se dostala na celkové 6. místo bez rozdílu věku. V konkurenci takových jmen jako je Jana Pechanová, Silva Rybářová (obě budou v červnu plavat kvalifikaci o postup na OH), sestry Benešovi nebo Michaela Štěrbová je fantastický výsledek. O kvalitě výsledku také svědčí to, že Lucka zaostala za rekordem ČR čtrnáctiletých žaček pouhých 46,2 sekundy.

 

Za oba výsledky Lucce gratulujeme!!!