Dva tituly Lucie Zubalíkové z Mistrovství republiky staršího žactva

30.06.2016 07:20

O víkendu 25.-26.června se v Ústí nad Labem konalo Letní mistrovství ČR staršího žatva v plavání. Za úmorného vedra, kdy venkovní teploty přesáhly 34°C a na bazéně bylo ještě o něco více, se konalo tradiční klání a vrchol bazénové sezóny pro třináctileté a čtrnáctileté žactvo.

Na závody bylo přihlášeno 581 žáček a žáků ze 101 plaveckých klubů z celé České republiky. Do závodu bylo nominováno a zařazeno do 3 rozplaveb v každé disciplíně celkem 163 chlapců a 167 dívek.

Lucce se závěr sezóny malinko zkomplikoval zraněním, kdy musela vynechat několik tréninků a na tři týdny byla hendikepována. Ale i přes tento výpadek z tréninků dokázala s ostatními závodnicemi držet krok a nezklamat sebe ani trenéra. Spolu vybrali optimální disciplíny a distance. 

V sobotu dopoledne, v prvním půldnu, si zaplavala úvodní disciplínu 200m volný způsob. Od prvních metrů to byl boj mezi Luckou a Veronikou Tondrovou z Mladé Boleslavi, kdy Lucka druhou polovinu tahala za kratší konec a nakonec dojela jako druhá se ztrátou 1,76 s. Druhou disciplínou byla oblíbená osmistovka volným způsobem. Opět to byl souboj mezi Luckou a Veronikou. Lucka se takticky držela do poloviny závodu bok po boku s Veronikou a druhou polovinu začala soupeřce metr po metru ujíždět. Veronika nástup nezachytila a Lucka si vyplavala první titul Mistryně republiky mezi čtrnáctiletým žactvem v osobním čase 9:26,98 min.

Po obědě si Lucie zaplavala nejprve 200m polohový závod, kde od prvních metrů vedla jihlavská Nestrojilová. Lucie po urputném boji doplavala na zaslouženém třetím místě s časem 2:33,52 a získala bronzovou medaili. Chuť si napravila ve dalším závodě na 400m volným způsobem, kde opět svedla boj o každý metr s Veronikou Tondrovou. V poslední padesátce souboj Lucka získala pro sebe, a tím i druhý titul Mistryně republiky v osobním čase 4:36,43 min.

V nedělním dopoledním programu měla Lucka zařazenou nejprve disciplínu 100m volný způsob. Tato disciplína je pouze doplňkovou a Lucka ji brala na rozplavání. Jak Lucku všichni znají, nedokáže závod jet jen na půl plynu, a tak se poprala i o pěkné umístění v této disciplíně. Lucka doplavala na krásném čtvrtém místě a ještě si udělala osobáček časem 1:02,21. Poslední disciplínou celého mistrovství a také poslední disciplínou pro Lucku byla jako vždy královská polohová čtyřstovka. Po prvním motýlkovém úseku to byl boj jen tří plavkyň, chomutovské Kamily Slabihoudové, Veroniky Tondrové a Lucky. Postupně se holky všem ostatním vzdalovaly. Do prsového úseku obracela jako první Slabihoudová, druhá byla Lucka a třetí Tondrová. I když v posledním kraulovém úseku se Lucka dotahovala na vedoucí závodnici doplavala na druhém místě s pouhou ztrátou 1,70 s, ale v osobním rekordu 5:20,66 min. Byl to krásný a zároveň dech beroucí souboj. Holky nechaly v závodě poslední zbytky sil, které jim ještě zbyly po náročném víkendu. 

Lucce k zisku dvou zlatých, dvou stříbrných, jedné bronzové a jedné bramborové můžeme jen pogratulovat a poděkovat za vzornou reprezentaci oddílu.

 

trenéři OSP Hodonín