Sprint triatlon Pardubice

30.08.2015 20:16

Poslední prázdninovou neděli, kdy po celé republice padaly historické teplotní rekordy a teploměr vyšplhal na 35 stupňů, proběhl oficiální Sprint triatlon v Pardubicích, zařazený do Czech Triathlon Series. Doslova "našlapaného" závodu jehož max. kapacita byla 150 učasníků (dorost a dospělí) a byla naplněna už týden před závodem, se zúčastnil i náš plavec Tomáš Kasík. Byla to pro něj doslova zkouška ohněm nejen kvůli obrovskému vedru (start byl ve 12:00) ale i díky hromadnému startu, kdy společně startovalo (do vody) všech 150 závodníků. Tom, jako nemladší účastník, závodil ve skupině dorostu M17 tedy s konkurenty o 1 a 2 roky staršími. Po prvních dvou disciplínách (750 plavání a 20 km kolo) se Tomáš držel na prvním místě, v poslední části (5 km běh) už síly docházely, přesto do cíle dorazil na krásném druhém místě s časem 1 hod 11 min  32 sec, čímž si o 8 minut zlepšil  svůj osobní výkon v této disciplíně z konce letošního července. Gratulujeme !

Fotky:  plavanihodonin.rajce.idnes.cz/Triatlon_Pardubice_2015