POHÁR ČR 10.a 11. letých

04.12.2017 09:56

O víkendu 2.-3.12 proběhly v Karviné a Havířově nejvyšší soutěže pro 10. a 11. leté žactvo a to sice Pohár ČR, který se pořádá v této věkové kategorii ve dvou místech, přičemž náš region je Morava, Východní Čechy a Vysočina.

Do této soutěže se z našeho oddílu kvalifikovalo skrze náročné krajské přebory celkem 6 plavců, což je nejvíce za poslední léta. V kategorii 10. letých soutěžili Radka Tichá, Martin Grulík a Zdeněk Mífek. V 11. letých to byly dívky Viktorie Černá, Tereza Holíková a Karolína Vlasáková.

Všichni naši závodníci se na těchto závodech rozhodně neztratili a Radka Tichá s Viktorkou Černou, kromě toho, že se v každém startu umístily v nejlepší desítce, vybojovali na 100m resp. 200m polohový závod bronzovou medaili.

Velmi blízko byli medailovému zisku i Terka Holíková (4. místo 200 volný způsob) a Marin Grulík (50m motýlek).

Celkově se jednalo o velmi úspěšné vystoupení Hodonínských plavců, kteří museli 2,5 roku trénovat v náhradních prostorách v Ratíškovicích.