McRAI Cup 2016 - Triatlon Třebíč

04.06.2016 19:36

V  Třebíči a jeho okolí probíhá již čtvrtý ročník McRAI Cup, který je sérií šesti vytrvalostních závodů v běhu, duatlon, aquatlonu, cross-country, triatlonu a cyklistické časovce.

Předposledního závodu této série - Triatlonu u rybníku Kuchyňka v Třebíči se úspěšně zúčastnili hned čtyři naši svěřenci. I přestože pro Adélu a Martina Benešovi a Karolínu Kasíkovou to byla jejich "triatlonová premiéra" dosáhli velmi slušného umístění.  Marťa zaplatil nováčkovskou daň, kdy medailovou naději ztratil díky ztrátě v depu po plavání. Přesto celkově skončil na krásném šestém místě. Kájka jako starší žákyně absolvovala již skutečně náročnou trať na osmém místě a vydala se ze všech sil. Adéla zabojovala zejména v plavecké části, kdy z vody vylezla na prvním místě. V cyklistické a běžecké části tuto pozici neuhájila, přesto však skončila na krásném třetím místě a vybojovala bronzovou medaili. Tomáš Kasík, který si triatlonu věnuje od loňského roku, absolvoval již plnohodnotný sprint maraton (750m/20km/5km) ve skupině s dospělými. Po plavecké části byl ve druhé nejrychlejší skupině, kolo taktéž zvládl výborně a stále se držel v přední skupině. V běhu se mu podařilo udržet nastavené tempo a nepropadnout se do krize. Jeho výtečný výkon nakonec stačil mezi dorostenci na stříbrnou medaili.

Všem naším plavcům gratulujeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci našeho oddílu

Fotky ze závodu:  Fotogalerie