Lucka Zubalíková medailová na Mistrovství ČR 13-letého žactva v Jihlavě

09.12.2015 13:05

O mikulášském víkendu 5. a 6. 12. se v Jihlavě konalo Zimní mistrovství ČR 13-letého žactva v plavání. Jedinou zástupkyní z našeho plaveckého oddílu OSP Hodonín byla Lucka Zubalíková. Na mistrovství bylo celkem přihlášeno 86 klubů a 286 plavců z celé České republiky. Přijato bylo jen 167 plavců/plavkyň a celkem bylo uskutečněno 663 startů. Plavci se nominovali na základě výsledků v krajských přeborech. Na mistrovství se každý plavec mohl přihlásit celkem do šesti závodů.

Na jihlavské šestidráhové pětadvacítce se v průběhu tří půldnů rozdávali Tituly mistrů republiky pro rok 2015. Lucka si celkem vyplavala jeden titul mistryně republiky na 800 VZ, kde stylem start cíl zvítězila před druhou Veronikou Tondrovou z Mladé Boleslavi a třetí Sárou Trávníčkovou z Liberce. Vytvořila si vynikající osobní rekord 8:22,26 minuty.

Druhou nejcennější  medailí je stříbrná na 400 PZ, kde nestačila na chomutovskou Kamilu Slabihoudovou. Ta ji ujela v prsařské části a náskok si již udržela až do cíle. Stejně cennou medaili vyplavala Lucka také na 400 VZ, kde ji Tondrová z Mladé Boleslavi oplatila porážku z dvojnásobné trati. Lucka vedla celých 300 metrů, ale v závěru již nenašla sílu na odražení útoku.

Stříbrnou medaili Lucka získala hned v prvním závodě a to na 200 VZ. Byl to boj o každý metr, kde Lucka o kousek vedla 175 metrů, v posledním  bazéně nedokázala zrychlit  a v cíly zaostala za vítězkou jen o 1,2 sekundy. Stejnou medaili získala na stejné trati jen polohovým způsobem. Podlehla první Slabihoudové a druhé pardubické Chabani.

Na 100 PZ byl boj až do posledního metru, kde z šestice plavkyň poslední nejrychlejší rozplavby mohl kdokoliv  zvítězit. Lucka nakonec dohmátla jako čtvrtá se ztrátou jen 1,63 sekundy za vítězkou.

Lucka si nakonec mezi děvčaty odvezla z Jihlavy nejvíce medailí a s Veronikou Tondrovou z Mladé Boleslavi se stali nejúspěšnějšími 13-tiletými žačkami celého Mistrovství ČR.